obchod se starožitnostmi a obrazy
Loc: 50°24'56"N, 16°9'39"E

letecké hodinky
1283 PRODÁNO
Longines / letecké hodinky
 

vojenské náramkové letecké hodinky Longines, černý smaltovaný ciferník s vteřinovkou značený Longines, na zadní straně kovového pouzdra, majetek vojenské správy, 52 x 45  mm, strojek značený Longines, kalibr 15,26, kolem roku 1940, funkční v chodu

Také první republika nechala pro československé piloty vyrobit speciální hodinky. Jenže v tehdejším Československu nebyl žádný výrobce náramkových hodinek, až po druhé světové válce se Československo zařadilo do osmičky zemí, kde se sériově hodinky vyráběly. A tak bylo třeba sáhnout po zahraničních dodavatelích a podle specifikace ministerstva obrany tak vznikla zakázka na dodávku vojenských leteckých hodinek. Vzhledem k přechodu letectva na jednoplošníky a s postupným přezbrojováním se ministerstvo rozhodlo zadat zakázku na zhruba 3000 náramkových hodinek, které firmy dodávaly postupně od poloviny třicátých let.

Longines

Již od vzniku v roce 1832 ve švýcarském městě Saint-Imier, hrála značka hodinek Longines zásadní úlohu v technologických objevech, zatímco po celém světě byla především zobrazením elegance. První hodinky této značky byly vyrobeny v roce 1867. Byl to právě chronograf LONGINES, který změřil první sólový nonstop přelet přes Atlantský oceán. Tuto událost dodnes připomíná kolekce nesoucí název podle Charlese Lindberga. V roce 1952 byla značka Longines vybrána jako oficiální časoměřič Zimních olympijských her v Oslu a dnes je v povědomí sportovních fanoušků jako sponzor časomíry Formule 1. V roce 1979 představila značka LONGINES světu model Feuille d´Or, nejtenčí hodinky, jaké kdy byly na světě vyrobeny. 125. výročí vzniku oslavila výrobou repliky kapesních hodinek z roku 1867. Jednou z posledních je více než úspěšná řada Dolce Vita, kterou společnost Longines vytvořila, aby oslavila konec druhého tisíciletí. Značka LONGINES je jednou z těch, které dotváří image člověka na vyšší úrovni a svým dokonalým a přesným zpracováním podtrhuje osobnost každého.

osobně - individuální řešení převzetí

© antihandl.cz - 2011